Barış KILIÇHAN

6. dan

Barış KILIÇHAN, 1982 yılında taekwondo ile spor hayatına başlamıştır. 1992 yılına kadar Aybars KILIÇHAN (WTF 6. dan, 1974 Avrupa Şampiyonu) gözetiminde taekwondo çalışmaya devam etmiştir.

1999’dan 2012’ye kadar Ali ULUDAĞ (Aikikai 6.dan) ile aikido çalışmıştır. Bu dönemde Türkiye Aikikai Aikido Organizasyonu’nun merkez dojosu başta olmak üzere ODTÜ Mezunlar Derneği, Ankyra Spor Klübü, Renewa Spor Klübü gibi pek çok yerde aikido eğitimi vermiştir. Ayrıca, Uludağ Sensei ile birebir çalışarak, kendisinin Ankara’daki baş asistanlığını yapmıştır.

2008 yılından bu yana ToriiDojo’nun yöneticiliğini ve baş eğitmenliğini yapmaktadır. Türkiye Taekwondo Federasyonu’ndan 1. dan, Aikikai Honbu Dojo’dan 5.dan, Türkiye Aikido Federasyonu’ndan 6. dan sahibi olan Barış KILIÇHAN, 3. kademe aikido antrenörüdür. Ayrıca 2013-2015 yılları arasında ve 2017’den bu yana Türkiye Aikido Federasyonu Teknik Kurul üyeliği yapmıştır.

Lisans eğitimini AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, lisans üstü eğitimlerini ise Hacettepe Üniversitesi ve Manchester Business School’da yapmıştır.

İngilizce, Japonca ve Almanca bilmektedir.

Ersin ÖZTÜRK

5. dan

Farklı branşlarda lisanslı ve müsabık olarak spor yapmış ve dereceler almış olan Ersin ÖZTÜRK, spor hayatına judo çalışarak başlamıştır.

2004 yılında Türkiye Aikikai Aikido Organizasyonunda, Uludağ Sensei’nin (Aikikai 6. dan) gözetiminde aikido çalışmaya başlamıştır. 2012 yılında kadar Organizasyonun merkez dojosunda yardımcı eğitmenlik yapmıştır. Ayrıca grubun tanıtım koordinatörlüğü görevini yürütmüştür.

ToriiDojo’nun kurucu eğitmenlerinden biri olan Ersin ÖZTÜRK, 2008 yılından bu yana yetişkin gruplarında eğitmenlik yaparak pek çok kişiye aikido eğitimi vermektedir.

Türkiye Aikido Federasyonu’ndan 5. dan, Aikikai Honbu Dojo’dan 4. dan olan Ersin ÖZTÜRK, 3. kademe aikido antrenörüdür. 2012 yılı ile 2015 yılları arasında Türkiye Aikido Federasyonu organizasyon kurulu üyeliği, kurul başkanlığı ve teknik kurul üyeliği gibi pek çok görevde bulunmuştur.

Kendisi halen aktif spor yaşantısına devam etmektedir.

İngilizce bilmektedir.